تاسف و اندوه بسیار ...

مدیر حوزه‌ علمیه‌ قم:
رحلت آیت‌الله العظمی بهجت خسارت بزرگی برای حوزه است
جام جم آنلاین: آیت‌الله مرتضی مقتدایی مدیر حوزه‌ علمیه‌ قم، آیت‌الله العظمی بهجت را یکی از استوانه‌های تقوا توصیف کرد و رحلت ایشان را ضایعه و خسارت بزرگی برای حوزه‌های علمیه دانست.

آیت‌الله مرتضی مقتدایی در گفت‌وگو با ایسنا،با تسلیت ضایعه و خسارت بزرگ رحلت عالم جلیل‌القدر آیت‌الله العظمی بهجت به پیشگاه بقیه الله الاعظم (عج)، مراجع بزرگ تقلید و اساتید معظم حوزه‌ علمیه و تمام مقلدین و شیعیان جهان اظهار کرد: با رحلت آیت‌الله العظمی بهجت خسارت بزرگی به حوزه‌های علمیه وارد شد؛ چرا که همگان از درس‌ها و بیانات ایشان استفاده می‌کردند و شاگردان زیادی را تحویل حوزه دادند.

وی ادامه داد: آیت‌الله العظمی بهجت استوانه‌ تقوا بود و نگاه به ایشان انسان را به یاد خدا، قیامت و معاد می‌انداخت و بیاناتشان باعث افزایش معلومات می‌شد؛ به گونه‌ای که حتی از یک جمله‌ کوتاهشان نیز انسان می‌توانست بهره‌برداری کند.

آیت‌الله مقتدایی درخصوص تعطیلی درس حوزه‌ علمیه‌ قم خاطرنشان کرد: به دلیل این ضایعه‌ بزرگ، فردا و پس‌فردا کلیه‌ دروس حوزه تعطیل است تا همه‌ اساتید و طلاب بتوانند در تشییع جنازه و مراسم درگذشت این عالم ربانی شرکت کنند.

ارتحال آیت‌الله العظمی بهجت خلاء بزرگی را در جهان اسلام ایجاد می‌کند

آیت‌الله موسوی بجنوردی با اشاره به روند تحصیل علمی آیت‌الله العظمی بهجت اظهار کرد: ایشان از طلبه‌های حوزه نجف بودند. البته ایشان مدتی نیز در حوزه علمیه کربلا مشغول به تحصیل بودند ولی بیشتر تحصیلات‌شان را در حوزه نجف اشرف گذارندند و خدمت علمای بزرگ و مراجع بزرگ تحصیل علم کردند. ایشان به توصیه آیت‌الله اصفهانی یکی از مراجع بزگوار آن زمان و استاد خویش، به ایران سفر کرده و در قم اقامت کردند.

وی گفت: آیت‌الله بهجت از همان ابتدا فردی دقیق و بااستعداد بود و تسلط خوبی بر مسائل فقهی داشت.

وی با بیان اینکه کسی در فقه می‌تواند موفق باشد که باتقوا و درستکار باشد، ادامه داد: آیت‌الله بهجت از همان جوانی در ارتباط با این موضوعات شهره بودند و طلبه‌ای باسواد و کوشا در تحصیل علم و فقه بودند و در تقوا در سطح عالی بودند و در تحصیلات فقهی تلاش فراوان کردند و در واقع مرحوم آیت‌الله بهجت به عنوان یک فقیه عالیقدر در جهان اسلام مطرح بود.

وی ادامه داد: ما در روایات داریم که اگر فقیهی فوت کند یک خلاء و شکاف بزرگ در جهان اسلام پدید می‌آید و فوت آیت‌الله بهجت مصداق این موضوع است.

 

/ 0 نظر / 6 بازدید